מדוע רצוי לרכוש כבר היום ביטוחי חיים?
שקט נפשי במקרה של מוות בטרם עת
החיים הם מסתוריים וגם אם לא תמיד נוח לנו לחשוב על העתיד לקרות, במיוחד בתקופת הבגרות המוקדמת בה החיים נראים לנו כעסקת חבילה נצחית, ורודה ונטולת דאגות, קיים צורך אמיתי להבין כי החיים שבריריים ובלתי צפויים. בדיוק מהסיבה הזו קיימת חשיבות עליונה לרכישת ביטוח חיים.
קיים מרכיב פרדוקסאלי בין המושג ביטוח חיים לבין משמעותו הלכה למעשה. הפרדוקס מתעורר לנוכח העובדה שפוליסה זו נכנסת לתוקף במקרה שבו המבוטח מאבד את חייו, נפטר.
רכישת פוליסת חיים הינה צעד חשוב מאוד והוא מוכר גם בשמות ביטוח שארים או ריסק. ברמת העיקרון מטרתו של ביטוח זה הוא להעניק לשאריו של המבוטח הכנסה במקרה של מוות בטרם עת. למרבה הצער, לא פעם משפחות חוות אובדן של אחד מבני הזוג ובמקרים כאלה מאבדת המשפחה לפחות חמישים אחוז ממקורות ההכנסה שלה. ביטוחי חיים נועדו על מנת להבטיח את ההכנסה שאבדה עקב מות אחד מבני הזוג.

ההבחנה בין ביטוח חיים לבין ביטוח פנסיוני
קיים בלבול בין שני סוגי ביטוחים: חיים לבין פנסיוני. אכן ביטוח פנסיוני טומן בחובו ביטוח חיים, הדואג להכנסה קבועה למשפחה אשר איבדה את אחד מבני הזוג בטרם גיל הפרישה לצד ביטוח אובדן כושר עבודה וקצבת זקנה. אך כאשר מדובר ברכישת ביטוח חיים קלאסי מדובר על רכישת פוליסה, שבה המבוטח מפריש כל חודש סכום קבוע, למען יקיריו אשר יקבלו סכום חד פעמי במקרה של מוות בטרם עת.

יתרונותיה של הפוליסה 
הסכום המתקבל בעקבות הפעלת פוליסה זו יכול לסייע בידי המשפחה באופן משמעותי ויש ביכולתו לספק למשפחה הנותרת יתומה או אלמנה טווח נשימה בתקופה כל כך טראומטית תוך שמירה על רמת החיים שהייתה לפני שפקד אותה האסון. ביכולתה של פוליסה זו לספק מענה משמעותי בהיבט הכלכלי בעת משבר גדול הפוקד את המשפחה, משבר הדורש הערכות למציאות חדשה הן מן הבחינה הכלכלית והן מן הבחינה הפסיכולוגית.
חשוב להדגיש כי ביטוח חיים איננו מכסה במקרה בו המבוטח נטל את חייו, קרי התאבד במהלך השנה הראשונה לרכישת הפוליסה.
היתרונות של ביטוחי חיים טמונים בכך שביכולתו של המבוטח לקבוע את הסכום החודשי המופרש לפוליסה, משמע את גובה הפרמיה. יתרון נוסף טמון בגמישות של הפוליסה, קיימת אפשרות לשחק עם היקף הסכומים. כך למשל במקרים של גדילת התא המשפחתי ניתן להגיד את הסכום הפרשה החודשי.
בנוסף המבוטח יכול לבחור את אפיקי ההשקעה ולהתלבט בין אפיקים בטוחים יותר לאפיקים בטוחים פחות. עוד אלמנט חשוב הקיים בפוליסה זו הוא תקפותה של הפוליסה גם במקרה שבו המבוטח מקפח את חייו בחו"ל ולא בארץ. כמו כן, על פי רוב המבוטח חופשי לקבוע מי יהיו המוטבים שלו ומה יהיה הסכום המיועד לכל מוטב וגם לשנות את המוטבים כאוות נפשו.
ולבסוף ביכולתו של המבוטח לעבור מחברת ביטוח אחת לשנייה במקרה של חוסר שביעות רצון משירותיו של סוכן ביטוח או במקרה של חוסר שביעות רצון מתשואות ההשקעה, שכן אלה אמורים להיות בשקיפות מלאה עבור המבוטח.
לפני רכישת ביטוח חיים, כמו בכל סוגי הפוליסות, רצוי ואף מומלץ לבצע השוואת מחירי ביטוח על מנת להתאים את הפוליסה שתתאים לך ולצרכייך על הצד הטוב ביותר
 
הכנסה בטוחה
מומלץ לרכוש ביטוח חלילה למקרה פטירה עבור בן/ת הזוג וכל אחד מהילדים עד הגיעם לגיל 21-24 , ואשר אותו יקבלו כקצבה חודשית ולא כסכום אחד גדול שיכול "לבלבל" כל אדם. המטרה, משכורת חודשית נקבעת מראש לצרכי המשפחה. זהו ריסק יורד ולכן הוא גם מוזל בכל שנה.

 
logo בניית אתרים