מהו ביטוח חובה

הביטוח מחויב לרכישה על פי חוק על ידי כל נהג שברשותו כלי רכב והוא מפוקח על ידי המדינה כאשר מטרתו היא להגן על הנהג, הנוסעים והולכי רגל במקרה של תאונה. הפוליסה מכסה נזקי גוף בלבד ומחיריה אחידים פחות או יותר ונקבעים בהתאם לפרמטרים שונים כגון גיל המבוטח, וותק רישיון הנהיגה, מספר הנהגים ברכב, היסטוריית תאונות ושלילות של בעל הרכב.

מהו ביטוח צד ג'?

ביטוח צד ג' מכסה נזקים שהרכב המבוטח גרם, באשמת הנוהג בו, נזק לרכוש של צד שלישי, הביטוח מבטיח כי במקרים של תאונות דרכים החברה בה הרכב מבוטח, תפצה את הנהג ברכב השני שהיה מעורב בתאונה. בעת עשיית הביטוח יש אפשרות לעשות ביטוח עם השתתפות עצמית ויש אפשרות לרכוש ביטול השתתפות עצמית.

פוליסה זו כוללת הגנה משפטית למקרה ויש צורך בהתערבות בית משפט, וכן גם שירותים נוספים כמו שירותי גרירה + שמשות.

הפרמטרים לקביעת גובה הפוליסה כוללים את גיל הנהג, היסטורית תאונות, וותק הנהג וכמות הנהגים הנוהגים ברכב. ביטוח זה מומלץ, שכן הוא פוטר את בעל הרכב מהוצאות גבוהות בעת נזק לצד שלישי בתאונה.

חשוב לציין שהרכב עצמו אינו מבוטח בעת תאונה כזו וכן גם בעת גניבה ו/או שריפה. 

רכבים ותיקים ובעלי אופנוע הם קהל היעד האידיאלי לסוג זה.

מהו ביטוח מקיף?

ביטוח מקיף מכסה נזקי רכוש של הרכב כתוצאה מתאונה, נזקי מזג אוויר, פריצה לרכב ,גניבת הרכב ועוד, הביטוח בגדר רשות ומשלים לפוליסת החובה. פוליסת המקיף כוללת בתוכה ביטוח צד ג'.

פוליסה זו מספקת פיצוי במקרה של נזק לרכב של הנהג עצמו ושל הרכב של צד ג', מכסה במקרים של תביעות משפטיות, הוצאות משפטיות ומבטיח החזר כספי של עלות הרכב בעת גניבה וטוטאלוס בהתאם לערך הרכב במחירון.

בדיוק כמו בביטוח צד ג' גם בעת עשיית הביטוח הנ"ל יש אפשרות (בחלק מחב' הביטוח) לעשות ביטוח עם השתתפות עצמית ויש אפשרות עם ביטול השתתפות עצמית (במוסכי הסדר בלבד).

לביטוח זה קיימת חשיבות גדולה לעשותו במיוחד לרכבים משנת ייצור חדשה, אשר חשופים יותר לגניבות ופריצות.
logo בניית אתרים